hd02-1320.jpg
 Code Geel. 
Waarschuwingen Gelderland
Kijk onder weer bij het weer alarm!!

Verwachting Veluwe 14:40: Zwaar bewolkt 0.7°C Windkracht 1 Bft NNO

Verwachting op donderdag 30 november 2023 om 02:30

Het is de komende dagen winters, met 's nachts en 's ochtends lichte tot matige vorst. Naast hardnekkige mist is er kans op een winterse bui. Ook in het weekend blijft het koud met een kans op een winterse bui.

Brand Oldebroekse heide
Foto genomen vanaf Wezep

Afgelopen zondag middag rond vijf uur is een flinke heidebrand ontstaan op de Oldebroekse heide. Hoe deze brand is ontstaan is niet bekend. Volgens defensie waren er geen oefeningen.

Er is groot alarm geslagen om de brand niet verder uit te laten breiden met deze droogte. Normaal gesproken kan defensie een brand op het terrein zelf blussen, maar het vuur was over een groot gebied verspreid dat de hulp van de reguliere brandweer is ingeroepen.

In de avond rond negen uur is een chinook ingezet om hulp te bieden bij het blussen. De chinook kwam van vliegveld Gilze-Rijen, de helikopterbasis van de luchtmacht. De chinook heeft met een ‘bambi bucket’ water vanaf het Heerder strand gehaald om deze boven het brandende en smeulende gebied te lossen. Deze enorme waterzak kan 10.000 liter water vervoeren.

Pas laat in de avond is het sein brand meester geven. De brandweer van Elburg melde op twitter dat de wagens om 24:00 uur weer in de kazerne waren.

 

Deel dit artikel